soulodime 

Alba oblíbenců

Alba lidí, které má soulodime v oblíbených
11 fotek, v pondělí, 2 zobrazení, přidat komentář
25 fotek, minulou neděli, 6 zobrazení, přidat komentář
Tradiční návštěva u babičky v Novém Strašecí s procházkou po okolí.
8 fotek, minulou neděli, 37 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Popovice - Trojkřídlá vodní tvrz věžovitého charakteru, pochází z15. století. Nese prvky pozdně gotických úprav. V 16. století byla přistavěna dvě křídla. Tvrz, městečko a pět okolních vesnic, doplatily na stavovské povstání. Tehdejší majitelé bratři Heřman a Oldřich Kavka Říčanští z Říčan byli nuceni za účast na povstání majetek prodat. Ten pak vystřídal velký počet majitelů. V 18.století byla tvrz upravena a nakonec sloužila jako přádelna a tkalcovna, byty a sklady. Tehdy v roce 1797 byl majitelem průmyslník, hrabě Jindřich z Rottenhanu. Po 2.sv. válce tvrz připadla státu a značně zpustla. Po r. 1989 vrácena v restituci, postupně je rekonstruována.
2 fotky, minulou neděli, 11 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Vysoká Lhota - První písemné zmínky o zámečku jsou z r. 1358. Od pol. 16. st. do pol. 18. st. zde žil rod Lhotáků. Usedlost koupil Karel David, který byl později odsouzen Marií Terezií za zradu k trestu smrti. R. 1750 zámeček koupil hrabě Vrtba (tehdejší majitel Konopiště) a byl přestavěn. Zámeček slouží k bydlení a je sídlem společnosti EQUI HANUŠ. V hospodářských staveních kolem zámku je jedno z největších muzejí kočárů a povozů,dále sedel a postrojů, kterých je zde okolo 500 kusů a poznáte zde postroje a sedla z mnoha známých filmů, jako Juráškovo sedlo a uzdění z pohádky Tři oříšky pro Popelku, kočár z filmu Bathory a mnoho dalšího.
18 fotek, minulou neděli, 23 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Louňovice pod Blaníkem - Vznik obce Louňovice je spojen s ženským klášterem premonstrátek, který byl založen v polovině 12. stol. Za husitských válek byl vypálen a zanikl. Majetek získali Táborští, těm byl později zabaven a postoupen Janovi z Perštejna, který jej prodal Kryštofovi Skuhrovskému ze Skuhrova. Vlastní zámek vznikl přestavbou původní gotické tvrze. První zmínka o přestavbě je ze 16. stol. Začátkem 17. století, kdy Louňovice byly v majetku Kryštofa Skuhrovského, došlo k výrazné přestavbě do rozsahu dnešního zámku. V 2. polovině 17. stol. se stává panství opět majetkem církve a v roce 1924 zámeček zakoupila TJ Sokol v jejímž majetku je i dnes. V části zámku je stálá expozice věnovaná Louňovicím, Blaníku a archeologickému výzkumu bývalého kláštera premonstrátek, ve zbytku je restaurace a několik obchodů.
6 fotek, minulou neděli, 17 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Libouň - Po r. 1690 si tehdejší majitel Libouně Václav Malovec z Malovic postavil u poplužního dvora, snad na místě bývalé tvrze, nové sídlo, nynější raně barokní zámek. V r. 1767 za Marie Josefy z Auersperku, majitelky vlašimského panství, k němuž se Libouň dostala, se uvádí, že zámek je kamenný a je v něm sedm pokojů; při zámku byla velká zahrada obehnaná zdí. V r. 1801 zámek vyhořel a už nebyl obnoven v původní velikosti; z části zámku byla zřízena sýpka. K vlašimskému velkostatku patřil libouňský zámek až do pozemkové reformy v r. 1924. Do konce 70. let sloužil hospodářským potřebám JZD. Nyní je po rekonstrukci a v soukromém vlastnictví. Je to jednoduchá patrová budova o dvou křídlech, která na sebe navazují v pravém úhlu; do nádvoří bývaly arkády, které jsou dnes zazděné.
24 fotek, minulý pátek, 38 zobrazení, přidat komentář
92 fotek, minulé úterý, 19 zobrazení, 1 komentář
Turnov -> Klokočky (Zlatá rokle, Pavoučí jeskyně, Českobratrský převis) -> Rotštejn -> Sedmoihorky -> Myší díra -> Zámek Hrubá skála -> "Údolí faraonů" ///
Hruboskalské skalní město -> Valdštejn -> Rozhledna Hlavatice -> Turnov
21 fotek, minulé úterý, 206 zobrazení, 1 komentář | auta, cestování, dokumenty, práce, události
Dnes přijdu z práce a jdu vyhodit do kontejnerů sklo, plasty a papír. Najednou slyším houkačky a Čenkovští hasiči se řítí pryč. Vidím že tam stojí manželka jednoho z nich, tak se jdu zeptat kam jeli. Prý na Slonovec. Hned mě napadlo že hoří Rysárna. Běžím domů popadnu foťák a běžím na Rysárnu.
Počasí: +27°C, Polojasno chvílemi slunečno a bezvětří.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
343 fotek, letos v září, 570 zobrazení, přidat komentář | auta, dokumenty, koníčky, sport, události
Masaryk Racing Days 2018 + BOSS GP (08.09.2018 - 09.09.2018 ) - Středoevropská zóna monopostů - Divize 2 a Divize 3, Středoevropská zóna cestovních a GT vozů ve sprintu a vytrvalosti - Divize 4 a Divize 5, Formule BOSS GP, FIA Swift Cup Euro, Haigo – závody historických cestovních vozů a formulí.
93 fotek, 9.9.2018, 61 zobrazení, 2 komentáře | architektura, cestování, dokumenty, krajina, kultura
Autorem rozhledny ve tvaru trojbokého jehlanu na vrcholu s korouhví jsou architekti Martin Rajniš, David Kubík, Martin Kloda a Tomáš Kosnar z ateliéru Huť architektury. 33 metrů vysoká dřevěná jehlanová trojboká věž s dubovým točitým schodištěm je z roku 2015 a na její vrchol vede 96 schodů. Za dobré viditelnosti je vidět na Klínovec, Ještěd, České středohoří s Milešovkou a Sedlem, Říp, Kladno, Praha, Krušné hory, Brdy s vrcholy Praha, Písek a Plešivec, Radeč i Šumavu. Doufám že dnes budou lepší výhledy a na tu Šumavu konečně dohlédnu.
http://www.obec-hudlice.cz/turisticke-zajimavosti/rozhledna-maminka/
Počasí: +24°C, Polojasno chvílemi slunečno a bezvětří.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
33 fotek, 9.9.2018, 72 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, dokumenty, kultura, práce
Krušná Hora byl po roce 1945 největší hlubinný železnorudný důl v českých zemích. Dobývání rudy na Krušné Hoře dalo základ pro vznik nebo rozšíření železářského podnikání v širokém okolí. Železárny v Novém Jáchymově byly od svého dobudování v roce 1819 až do roku 1865 výškou své produkce na druhém místě mezi hutními podniky v Čechách.
http://www.mining.cz/TEXTY/KrusnaH/Krusnah.htm
http://members.chello.cz/cmc/TEXTY/KrusnaH/Krusnah1.htm
http://podzemi.solvayovylomy.cz/histhor/lokality/krusna_h/image/image.htm
Počasí: +24°C, Polojasno chvílemi slunečno a bezvětří.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
42 fotek, 9.9.2018, 103 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, dokumenty, kultura, vesnice
Jak tohle mohl někdo dopustit. Z kdysi vyhlášeného koupaliště, kam se sjížděli lidé z širokého okolí je dnes v podstatě ruina. Vše je zdevastované, plot ukradený, betony ukradené zřejmě na chodník no prostě hrůza. Vzpomínám jak jsme jako děti chodili z Hudlic podél Běstinského potoka na Svatské koupaliště. Koukám že je potok přejmenován na Dibeřský!!! Později v patnácti letech jsme si udělali řidičáky a jezdili sem na Pionýrech zkratkou zákazem vjezdu po ''UMRLČÍ SILNICI''. Policajti na nás číhali na Svaté ale my jsme včas odbočili na lesní cestu zkratkou přímo na koupaliště takže nás nikdy nechytli. (:-)) Jó to byly časy. To se ještě jezdilo bez helmy, povinné byly jen brýle. Nechápu že jsme se tenkrát na těch fichtlech nepozabíjeli. Na koupališti se prodávalo občerstvení, jídlo, pití a hlavně zmrzlina. Té jsme snědli snad tunu. Bylo to pěkné koupaliště.
Počasí: +24°C, Polojasno chvílemi slunečno a bezvětří.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
23 fotek, 9.9.2018, 17 zobrazení, přidat komentář
Psáry (Domov Laguna) -> osada Vedralka ->Libeř -> osada Záhořany -> osada Hawai -> Petrov u Prahy.
3 fotky, 9.9.2018, 79 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, koníčky, kultura, oslavy, umělecké
Naskýtá se otázka. Mají Kamarádi Údolí Berounky na každý potlach nový totém ??? (:-))
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
230 fotek, 9.9.2018, 192 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, koníčky, kultura, události
Přes to že moc na potlachy nejezdím tak na oheň KÚBáků jsem se těšil. Je to totiž bezva parta lidí a pěkně tu hrají. Věděl jsem že sem přijede plno lidí z Berouna ze Staré Řeky a Saniťáků co mám rád. Bohužel ze Šumavy nedorazil Brazil, druhý člen Druhé roty TO. Rosomák, protože se mu včera z ničeho nic ožral organismus a nebyl schopen jízdy. (:-)) Potlach byl součástí oslav 100 let trampingu v Československu. Hodně kamarádů bylo na oslavách na Slovensku a vyprávěli jak tam dostali ještě větší konev než my na Černé perle. Ha ha. (:-))
https://hvezda-countryon.webnode.cz/products/pocatky-trempu-v-racicich/
https://coloraaa.rajce.idnes.cz/Vandr_50._vyrocni_Potlach_Kamaradi_Udoli_Berounky
https://coloraaa.rajce.idnes.cz/Vandr_Potlach_Kamaradi_Udoli_Berounky_Racice/
https://coloraaa.rajce.idnes.cz/80._Vyrocni_potlach_Kamaradi_Udoli_Berounky/
Počasí: +23°C, Polojasno v NE Slunečno a bezvětří.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.