Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

soulodime 


Alba oblíbenců

Alba lidí, které má soulodime v oblíbených


reklama

224 fotek, minulou neděli, 29 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, dokumenty, krajina, kultura
Josého anabáze po skalách a bunkrech. Musím uznat že umí najít sakra pěknou trasu. K tomu super počasí, prostě nádhera. Šlápli jsme si pěkně. Moc se mi to líbilo.
Počasí: +29°C, slunečno, slabý vánek.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
131 fotek, minulý týden, 26 zobrazení, 1 komentář
Stříbro -> kostelík Sv.Petra -> Sezemínské hradiště -> hrad Gutštejn -> Konstatninovy lázně -> Bezdružice -> Úterý -> Nečtiny //
Zámek Manětín -> údolí Horní Střely -> Mariánský Týnec -> Královice -> Benešovy Kožlany -> hrad Krakovec -> zpívaná u Mísy a Pepy v Hřebečníkách //
Týřovice -> Roztoky u Křivoklátu ---> Beroun -> lom Alcazar -> Karlštejn -> Praha
50 fotek, minulou neděli, 8 zobrazení, přidat komentář
Tradiční návštěva u babičky v Novém Strašecí s procházou po okolí.
19 fotek, minulou neděli, 28 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Ratboř Nový zámek - Druhý nejmladší zámek v České republice, byl postaven pro majitele cukrovaru v Ratboři rodinu Mandelíků. Zámek byl postaven podle návrhu architekta Jana Kotěry (autora Městského muzea v Hradci Králové) v letech 1911–1913 pro rodinu Mandelíků – vlastníky ratbořského cukrovaru. V monumentálním průčelí jsou umístěny sochy personifikující Ducha a Hmotu od Jana Štursy. Celkový dojem exteriéru je umocněn geometrickým dekorem členěných oken a mříží tvořících zábradlí balkonů. Ve tvarech kovového zábradlí se snad projevuje Kotěrův opatrný zájem o kubismus. Zámek posloužil jako kulisa několika filmů, např. Rock Podvraťáků. Zámek dnes slouží jako hotel.
7 fotek, minulou neděli, 14 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Ratboř Starý zámek - První zpráva o vsi Ratboř je z roku 1362, kdy ves vlastnil kutnohorský měšťan Mikuláš Velkuš. Další majitel kutnohorský měštan Mikuláš Wonderbute vlastnil panství od roku 1386 až do své smrti v roce 1389 a jeho majetek připadl jako odúmrť králi Václavi a ve výpisu majetku se poprvé zmiňuje i tvrz Ratboř, které relikty jsou dodnes dochované v interiérech zámku. V majetku dalšího kutnohorského majitele Martina Oderina byla v roce 1402 vypálena vojsky uherského krále Zikmunda oblehajícího Kutnou Horu. Majitelé se poté opět hodně střídali, až v roce 1469 po smrti majitele Hanuše Glenzla ji král daroval hejtmanovi kolínského zámku Janovi Hrabaňovi z Přerubenic a jeho rod měl panství až do konce 15. století. Poté se majitelé opět hodně měnili, až v roce 1606 ji zdědila Kateřina Voděradská z Hrušova, vdaná za Ondřeje Horňackého z Dobročovic, kterému byla za účast ve stavovském odboji část majetku zabavena a v roce 1626 zpět vyplacena. V roce 1634 byla vypleněna Sasy a v roce 1639 Švédy, poté tvrz zpustla. V roce 1642 Kateřina prodala panství Jidřichovi Kraftovi z Lammerdorfu. Pravděpodobně Jindřich tvrz opravil. V roce 1711 koupil panství Karel Jáchym Breda a v roce 1723 přestavěl tvrz na barokní zámek. V letech 1734–1793 vlastnila panství rodina Khevehüllerová, poté Thurn-Taxisové, pak se majitelé střídali. Od roku 1890 patřilo panství Bernardovi Mandelíkovi, jeho synové přistoupili k přestavbě v letech 1912–1915 podle návrhu architekta J. Kotěry. V roce 1945 byl zámek zabaven státem. Dnes v soukromém vlastnictví.
35 fotek, minulou neděli, 27 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Jindice - Tvrz v Jindicích vystavěl po roce 1601 Daniel Pražák z Jindic. V dnešní zámku se uchovala část obvodového zdiva původní stavby. V roce 1615 tvrz se vsí a dvorem získal Filip Čejka z Olbramovic. V roce 1670 koupil Jindice Jan Fridrich z Trautmannsdorfu, který je spolu s nedalekým Červeným Hrádkem připojil k panství Červené Pečky. Tvrz byla využívána jako kanceláře a byt správce. V červnu 1757 zde bydlel (před bitvou u Kolína) velitel rakouského vojska maršál Leopold Daun. V roce 1765 Jindice a okolní vsi koupil hrabě Jan Kavanagh a obnovil zde samostatné panství. Kavanagh přestavěl tvrz na barokní zámek. V letech 1919–1920 nechali tehdejší majitelé, manželé Blechovi, zámek zmodernizovat. Autorem plánu přestavby byl pražský architekt, majitel stavební firmy Matěj Blecha, stavitel významných pražských secesních a kubistických realizací. V roce 1949 byl zámek znárodněn a byly v něm byty a národní výbor. Po roce 1990 je budova opuštěná a chátrá, tak podobně chátrá i rozsáhlý komplex hospodářských budov a přilehlý zámecký park. V současné době vnitřek zámku prochází stavebními úpravami.
24 fotek, minulou neděli, 14 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Úmonín - Podle doložených zpráv v místech dnešního zámku stála již v 15. století tvrz. Po přestavbách získala renesanční podobu a v roce 1684 byla přestavěna na barokní zámek. Roku 1870 získala stavba dnešní novorenesanční podobu. Po roce 2002 je zámek a přilehlý hospodářský dvůr rekonstruován Budova zámku slouží soukromým vlastníkům pro podnikatelské účely.
5 fotek, minulou sobotu, 40 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Křesetice - Jiří Háša z Újezda staví v Křeseticích tvrz, o které první zmínka je v roce 1577, kdy Jiří získává dosavadní zástavu jako dědičný statek od Rudolfa II. Jeho syn Karel Háša z Újezda prodává tvrz, dvůr a ves Křesetice kutnohorskému měšťanovi Zikmundovi Kozlovi z Rýzethalu, který nedlouho poté postupuje statek městu Kutné Hoře a na tvrzi bydlí jen hospodářský úředník. V roce 1625 je statek za účast Kutné Hory ve stavovském povstání zkonfiskován a v témže roce Křesetice připadly jezuitské kutnohorské koleji. Jezuiti zvolili Křesetice jako centrum zprávy statku, ke kterému v roce 1654 patřilo třináct vsí. V druhé polovině 17. století byla tvrz přestavena na malý barokní zámek. Jezuité zámek vlastnili až do zrušení řádu v roce 1773, kdy panství připadlo náboženskému fondu. V roce 1824 kupuje panství s 25 vesnicemi Jan František Svoboda. Sňatkem vnučky Jana Františka Svobody Johanky přechází panství v roce 1865 na Kristiána ze Schäffru. Až do roku 1948 byla v zámku zpráva panství a budova byla přizpůsobena k bydlení, v roce 1949 přechází zámek do majetku československého státu a je zde zřízeno MNV. Dnes slouží jako obecní úřad.
10 fotek, minulou sobotu, 109 zobrazení, přidat komentář | cestování, dokumenty, koníčky, příroda, bydlení
Je to již druhý camp Milíř na Brdech. První je zde: http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Camp_Milir
Počasí: +25°C, slunečno, vánek.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
4 fotky, minulou sobotu, 68 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Žáky - stará tvrz - První, starší tvrz, byla postavena asi koncem 14. století. Majitelé se pak rychle střídali. Koncem 16. století, kdy byli majiteli statku Žáky Trčkové z Lípy byla zřejmě v areálu dvora postavena další tvrz. Původní tvrz postupně začala ztrácet na svém významu. Byla využívána jako sídlo správce dvora a panských úředníků. Později byla přestavěna na byty. Posledním majitelem z řad šlechty byli žlebští Auersperkové. Za pozemkové reformy v letech 1923 a 1927 byly Žáky prodány městu Čáslav. Od roku 1948 se majitelem dvora a tedy i tvrze stala Střední zemědělská technická škola v Čáslavi. I v této době ale tvrz sloužila jako byty, k těmto účelům slouží doposud.
4 fotky, minulou sobotu, 28 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Žáky - Nejmladším panským sídlem v areálu velkého statku, kde se nacházejí i dvě tvrze, je zámecká budova. Údajně byla postavena roku 1803. Tehdejší majitel statku Adolf z Pöttingu ji nechal postavit při jihozápadním okraji poplužního dvora jako letní sídlo, obklopené parkem. Od roku 1815 se majitelé střídali. V roce 1830 statek Žáky koupila Gabriela Auersperková a připojila ho k panství Žleby. Zámek od té doby sloužil jen jako obydlí panských úředníků a již tehdy začal chátrat. Roku 1948 se majitelem zámku stala Střední zemědělská technická škola v Čáslavi a nadále sloužil jako byty a kanceláře. V současnosti je zámek chátrá, podle cedulek se zdá, že má soukromého majitele.
17 fotek, minulou sobotu, 49 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Červené Janovice - Barokní zámek vznikl v l. 1650 - 1660 za manželů Obyteckých přestavbou renesanční tvrze, kterou postavili Kolovraté na přelomu 16. a 17. stol. v místě blatné tvrze ze 14. stol., jejíž zbytky jsou v západním křídle současného čtyřkřídlého patrového objektu. Z původní tvrze se také zachovaly zbytky příkopu. V té době také nesly pouze název Janovice, přívlastek Červené získali až po r. 1715. V části zámku byl po této době umístěn pivovar a sladovna, které byly zrušeny r. 1900. Pro špatný stav bylo r. 1918 přestavěno severovýchodní nároží. Další větší přestavbou prošel zámek v l. 1940 - 1941. Do 80. letech 20. stol. ze byly byty, knihovna a hostinec. Poté měl být objekt rekonstruován na školu v přírodě. Nyní v soukromém vlastnictví, ovšem poslední zásah nejnutnějšího zajištění stavby proveden v roce 2002.
8 fotek, minulou sobotu, 166 zobrazení, 1 komentář | cestování, dokumenty, lidé, příroda, události
Nekutečná náhoda. Uprostřed bažin daleko od silnic jsme se potkali s kamarádem José a jeho rodinou. Na normální cestě se nepotkáme a tady ano. Ještě teď to rozdýchávám. Neuvěřitelné, když si člověk uvědomí jak jsou Brdy velké.
Počasí: +25°C, slunečno, vánek.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
353 fotek, letos v květnu, 123 zobrazení, přidat komentář | architektura, dokumenty, krajina, kultura, selfie
Vandr do německa přes Ostrov a zpět přes Tiské Stěny. Rozdíly si můžete porovnat. http://coloraaa.rajce.idnes.cz/Za_Mrazikem_do_Tiskych_sten
Počasí: +20°C, polojasno, slabý větřík.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
185 fotek, 20.5.2017, 95 zobrazení, 2 komentáře | architektura, dokumenty, kultura, města, umělecké
Rozhledna a hrad Doubravka. Využili jsme mimořádné situace a dostali jsme se až nahoru na rozhlednu.
Počasí: +20°C, polojasno, slabý větřík.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
94 fotek, letos v květnu, 23 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování
Hartenfels - Velkolepý zámek Hartenfels, postavený ve stylu německé rané renesance, patří k architektonickým pokladům Torgau. Hartenfels, který dříve sloužil jako sídlo saského kurfiřta, byl ve své době považován za jeden z nejmodernějších zámků v Německu. Býval dějištěm okázalých slavností, zemských sněmů a honosných svateb. Monumentální schodišťová věž ,Große Wendelstein‘, kteou postavil stavitel Konrad Krebs, je mistrovským architektonickým dílem. Její schody vedou k vrcholu bez vnitřních nosných pilířů. V roce 1544 vysvětil Martin Luther zámeckou kapli jako první protestantský kostel v Německu. Za 2. světové války bylo na zámku vězení. Od roku 1452 do 1760 bylo tradicí chovat v hradním příkopě medvědy, tato tradice byla obnovena opět po roce 1950.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.